O serwisie

Wszystko co chcecie wiedzieć o zepsute.pl

Cała prawda o zepsute.pl


Idea
Nazywam się Sławomir Gugałka i jestem głównym pomysłodawcą tego serwisu. Pomysł na serwis zrodził się w 2010 roku. Szukałem miejsca w sieci gdzie ludzie będą mogli wylać swoje żale na zepsuty sprzęt oraz znaleźć kogoś kto im ten sprzęt naprawi. Po długich poszukiwaniach okazało się że taki serwis nie istnieje. Brak serwisu to dobry znak,lecz potrzebna jest równie istotna rzecz - mocna domena, która jest zajęta, ale to tym później.
Sam serwis zrodził się w roku 2016. Całość prac zajęła około 12 miesięcy. Cały projekt został podzielony na kilka etapów. Pierwszy etap to był pomysł, kolejny wykonanie podstawowych działów, kolejny to rozwinięcie funkcjonalności aż ostatni etap prac konstrukcyjnych dotarł do samego końca.

Domena
Na początku zacznę od tego, że zdobycie domeny zepsute.pl było porównywalne z wygraniem w Lotto 3 razy pod rząd. Okres polowania na adres zepsute.pl zaczął się w roku 2012. Najpierw domenę posiadała spółka która prowadziła sklep internetowy z częściami do samochodów. Na domenę została utworzona opcja przejęcia - przez nieznany podmiot. Domena wygasła i przejął ją ten ktoś. Po sprawdzeniu okazało się, że abonentem domeny jest sklep komputerowy ze Szczecina. Szybki telefon do sklepu ale miła Pani twierdzi że domeny nie kupowała. Po sprawdzeniu innych domen z adresu IP na który domena zepsute.pl została przypisana, okazało się, że ktoś rejestrował domeny na losowe firmy aby wysyłać z nich SPAM. Tak było też z domeną zepsute.pl - została zarejestrowana i przypisana na chybił trafił do firmy ze Szczecina. Ponowny telefon do firmy i poinformowanie Pani że ma za darmo domenę, bo jest jej abonentem. Po przypisaniu przez rejestratora domeny w panelu abonenta, ponowny telefon do firmy ze Szczecina i ...zakup domeny :)
Ustrzelenie tak świetnej domeny to było coś, dodatkowa motywacja do dalszej pracy nad projektem - to musiało się udać!

Drużyna pierścienia
Konstrukcja :
Sławomir Gugałka - Front-end, Back-end, API, Android APP.
Robert Woliński - UX, UI
Daniel Burzawa - UX, UI

Testerzy :
Marek Suliga - Back-end
Robert Woliński - Front-End
Daniel Burzawa - Front-End

Cel główny serwisu
Na początku celem głównym serwisu było dostarczanie możliwości wpisu do katalogu zepsutych rzeczy. Podstawowa funkcja serwisu - miejsce do wylania żali. Po konsultacjach wstępnych z zaprzyjaźnionymi firmami z branży IT okazało się że model biznesowy nie istnieje. Należało zatem dobudować do serwisu dział dodawania wpisów dla fachowców. Po dodaniu tego działu powstały kolejne, "Strefa Pomocy" - typowe forum dyskusyjne, "Strefa gwarancji" itd.

Cele poboczne
W miarę upływu czas oprócz celu głównego pojawiły się cele poboczne, które w postaci "Strefy dobrych marek" , "Strefy gwarancji", "Strefy reklamacji" oraz "Strefy pomocy" i "Strefy EKO" stworzyły kombajn... Do tego aplikacja na Smartfony dopełniła szczęścia by serwis stał się Vortalem.

Konstrukcja
To co tygrysy lubią najbardziej : PHP7, ECS6, CSS3, HTML5, JAVA, MySQL, SQL Lite. Front-end spięty z back endem poprzez API. Całość postawiona na autorskim frameworku.

Poznaj nasz serwis

Strefa fachowca

Strefa fachowca jest działem w którym znajdziesz fachowca do naprawy twojej lodówki, telewizora, piekarnika czy pralki. W tym dziale system sprawdzi z jakiego miasta jesteś i wyświetli tobie listę kategorii do wyboru.

Strefa zepsutych rzeczy

Przeglądaj strefę w której znajdziesz zepsute rzeczy. Wszystko pogrupowane z możliwością filtrowania po rodzajach usterek, producencie oraz kategorii. Poznaj innych użytkowników których rzecz podzieliła ten sam los.

Strefa napraw

Poznaj strefę napraw. Znajdziesz tam głównie opisy dotyczące samodzielnych napraw sprzętu, które można wykonać w warunkach domowych. Wpisy dodawane są przez fachowców z różnych branż.

Strefa gwarancji

Do kiedy jest gwarancja na nowy telefon? A może pamiętasz do kiedy masz gwarancję na swój telewizor? Nie? To od dnia dzisiejszego dzięki strefie gwarancji będziesz z terminami za pan brat :) Przygotowaliśmy także aplikację na smartfony :)

Strefa reklamacji

Strefa reklamacji - w tym dziale znajdziesz informacje odnośnie składania reklamacji. Jak napisać pismo reklamacyjne, co zrobić gdy sprzedawca towaru odrzuci złożoną przez ciebie reklamację, a także jak zareagować w przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji.

Strefa pomocy

Zepsuł się sprzęt i nie wiesz ile będzie kosztować naprawa? A może chcesz wyłącznie samemu dokonać naprawy domowymi sposobami? Sprawdź nasze forum dyskusyjne o nazwie 'Strefa pomocy' i zapytaj o pomoc odwiedzających je specjalistów.

Strefa EKO

Strefa EKO, jest działem w którym znajdziesz punkty zajmujące się zbiórką elektrośmieci oraz regeneracją urządzeń elektronicznych i elektrycznych. Dbaj o środowisko, nie wyrzucaj zepsutych do śmieci

Znajdź fachowca

Jak już się zepsuło, to nasi fachowcy coś na to poradzą :)

> Zachodniopomorskie <
> Pomorskie <
> Warmińsko-mazurskie <
> Podlaskie <
> Lubuskie <
> Wielkopolskie <
> Kujawsko-pomorskie <
> Mazowieckie <
> Lubelskie <
> Dolnośląskie <
> Opolskie <
> Śląskie <
> Małopolskie <
> Podkarpackie <
> Łódzkie <
> Świętokrzyskie <

Wybierz województwo a następnie wybierz interesującą ciebie kategorię główną aby zobaczyć listę fachowców.